Czy podoba Ci się nasz DPS?
ŚDS zaprasza!

Może TY lub ktoś bliski potrzebuje pomocy! Przeczytaj o nas, przyjedź lub zadzwoń:
 (014) 679 - 45 - 05.

e-mail:  sdsnowodworze@op.pl

 

My pomożemy!

AKTUALNIE BRAK WOLNYCH  MIEJSC!

 

O nas w Biuletynie Informacji Publicznej


A A A

Zalało nas!

  Położony w dolinie obiekt został zalany wodą, która spływała z okolicznych wzniesień.  Woda dostała się do piwnic. Zalała i uszkodziła plac przed obiektem, zamuliła pobliski staw. Trzeba będzie przełożyć kostkę brukową. 
– Woda zalała między innymi 19 pomieszczeń w piwnicy, w tym kotłownię, dotarła do magazynu, zniszczyła jedną z sal rehabilitacyjnych – salę doświadczeń świata. Trzeba wymienić dwie bramy, pompę, naprawić rów melioracyjny, wykonać prace przy stawie, woda zamuliła także boisko do piłki nożnej. Musimy osuszyć ściany, zalany mamy także samochód Citroen Berlingo – wylicza Marta Jamrozik, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Nowodoworzu.  
Trwa szacowanie strat przez firmę ubezpieczeniową. A te będą spore. Już samo malowanie kilkunastu pomieszczeń to wydatek rzędu co najmniej kilkunastu tysięcy złotych. Warto dodać, że zamulone pomieszczenia ratowali goście Nocy Świętojańskiej. Nawałnica miała bowiem miejsce w dniu, w którym w Domu Pomocy Społecznej odbywała się impreza integracyjna dla mieszkańców.

 

Komentarze