Czy podoba Ci się nasz DPS?
ŚDS zaprasza!

Może TY lub ktoś bliski potrzebuje pomocy! Przeczytaj o nas, przyjedź lub zadzwoń:
 (014) 679 - 45 - 05.

e-mail:  sdsnowodworze@op.pl

 

My pomożemy!

AKTUALNIE BRAK WOLNYCH  MIEJSC!

 

O nas w Biuletynie Informacji Publicznej


A A A

Realizacja projektu: "Przeciw stygmatyzacji..."

Sierpień był kolejnym miesiącem realizacji projektu: "Przeciw stygmatyzacji - integracja społeczna i zawodowa osób z zaburzeniami psychicznymi metodą Coachingu społecznego". Projekt realizowany jest przez prężnie działające przy Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu Stowarzyszenie „Dom Pod Czerwonymi Dębami”, a współfinansowane jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Bardzo dużym powodzeniem wśród uczestników projektu cieszyły się zajęcia teoretyczne dot. integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Bardzo dobra frekwencja oraz spora aktywność uczestników podczas zajęć cieszy trenerów, mobilizując ich do jeszcze lepszej pracy. Kolejnych ośmiu uczestników projektu odbyło swą pierwszą Krótkoterminową Próbę Pracy (wielkie podziękowania dla firmy Copytec, FlorTar oraz spółki żużlowej Unia Tarnów za możliwość przeprowadzenia KPP i pomoc przy jej realizacji). Trenerzy KPP są bardzo zadowoleni z zaangażowania i chęci udowodnienia przez uczestników projektu, że osoba z zaburzeniami psychicznymi może być równie dobrym i efektywnym pracownikiem jak osoba pełnosprawna. W ramach warsztatów praktycznych uczestnicy projektu "Przeciw stygmatyzacji - integracja społeczna i zawodowa osób z zaburzeniami psychicznymi metodą Coachingu społecznego" brali udział m.in. w wyjściu na zawody żużlowe Unia Tarnów – Apator Toruń. Same zawody jak i przebywanie wśród 15-tysięcznej publiczności wywarły na uczestnikach projektu spore wrażenie. Swoim dopingiem ponieśli oni drużynę z Tarnowa do ważnego zwycięstwa. 25 sierpnia beneficjenci w ramach warsztatów praktycznych wzięli udział w I Chotowskim Festiwalu Kabaretowym. Zabawa była przednia, kabarety zapewniły uczestnikom świetną rozrywkę, a przebywanie na festiwalu było doskonałą formą integracji społecznej naszym podopiecznym.

Oczekując niecierpliwie kolejnego miesiąca realizacji projektu "Przeciw stygmatyzacji - integracja społeczna i zawodowa osób z zaburzeniami psychicznymi metodą Coachingu społecznego" zapraszamy do oglądnięcia galerii  zdjęć wykonanych w większości przez samych uczestników.