Czy podoba Ci się nasz DPS?
ŚDS zaprasza!

Może TY lub ktoś bliski potrzebuje pomocy! Przeczytaj o nas, przyjedź lub zadzwoń:
 (014) 679 - 45 - 05.

e-mail:  sdsnowodworze@op.pl

 

My pomożemy!

AKTUALNIE BRAK WOLNYCH  MIEJSC!

 

O nas w Biuletynie Informacji Publicznej


A A A

Noc Świętojańska

Noc Świętojańska obchodzona z 23 na 24 czerwca zwana też Nocą Kupały,  obchodzona w okresie letniego przesilenia była świętem jedności, połączenia ognia i wody, słońca i księżyca, miłości i radości, pełna magii i wróżb. Bez względu jednak na nazwę, czy jako Noc Kupały, Sobótka czy Noc Świętojańska, bez wątpienia zawiera się w niej pamięć minionych wieków i jak każdy obyczaj i obrządek korzeniami sięga mroków przeszłości i prapoczątków naszej kultury.

Dziś możemy jedynie pielęgnować pamięć o dawnych obrządkach.

         Od pierwszego roku działalności, czyli od 2004 roku, właśnie obchody Nocy Świętojańskiej są główną, corocznie organizowaną przez DPS, imprezą o charakterze integracyjnym. Na te obchody zapraszamy mieszkańców z 6 - 7 Domów Pomocy Społecznej a także przedstawicieli władz powiatowych, gminnych oraz sponsorów, darczyńców i przyjaciół naszego Domu. 

Na naszej corocznej imprezie staramy się dbać o tradycję, kulturę oraz zapewniamy wiele atrakcji (dotychczas m.in. pokazy tańca towarzyskiego, pokaz sztucznych ogni, loteria fantowa, spotkanie z żużlowcami Unii Tarnów i przejażdżka motocyklem żużlowym) tak, aby każdy znalazł coś dla siebie i w pełni mógł uczestniczyć w tym święcie radości i miłości.

Stałymi formami tej imprezy jest: konkurs na najładniejszy wianek, poszukiwanie kwiatu paproci i zabawa taneczna. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z ostatniej Nocy Świętojańskiej oraz z lat poprzednich.