Czy podoba Ci się nasz DPS?
ŚDS zaprasza!

Może TY lub ktoś bliski potrzebuje pomocy! Przeczytaj o nas, przyjedź lub zadzwoń:
 (014) 679 - 45 - 05.

e-mail:  sdsnowodworze@op.pl

 

My pomożemy!

AKTUALNIE BRAK WOLNYCH  MIEJSC!

 

O nas w Biuletynie Informacji Publicznej


A A A

Jan Paweł II w Tarnowie

Od dzisiaj w DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ NOWODWORZE czynna jest wystawa fotografii pt: "JAN PAWEŁ II W TARNOWIE" pod honorowym patronatem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Wystawę zorganizowano przy współpracy Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Wystawa czynna będzie przez 2 tygodnie, zainteresowane osoby nie będące mieszkańcami DPS będą mogli ją obejrzeć w dniu 05.05.2015( wtorek) w godz. 10.00 -14.00 podczas Dnia Otwartego DPS organizowanego w ramach Tygodnia Godności Osób Niepełnos...prawnych. Przez dwa dni 9 i 10 czerwca 1987 r. Jan Paweł II był w Tarnowie. Wieczorem 9 czerwca przyleciał helikopterem. Śmigłowiec wylądował przy hali sztucznego lodowiska w Tarnowie - Mościcach. Stamtąd papamobile Ojciec Święty przyjechał przez miasto, m.in. ulicą Krakowską do Domu Biskupiego przy ulicy Dzierżyńskiego (obecnie ulica Mościckiego). Wieczorem pod budynek przyszły setki ludzi i odbyło się niezaplanowane spotkanie z Papieżem. Jan Paweł II pojawił się oknie Kurii na drugim piętrze i stamtąd rozmawiał z tarnowianami.
Następnego dnia 10 czerwca w obecności ponad dwóch milionów wiernych na polach przy budowanym kościele pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny beatyfikował Karolinę Kózkówną.
"(...) Raduję się, że mogę być dzisiaj z wami. Ta ziemia od lat była mi bliska. Wpatrywałem się z podziwem w uroki jej krajobrazu, wędrowałem górskimi pasmami i dolinami wzdłuż potoków. Doznawałem wiele gościnności. I jest mi bliski ten Kościół. A chociaż dzisiaj przybywam do was jako pielgrzym ze stolicy św. Piotra w Rzymie, to przez lata byłem tu sąsiadem. I doznawałem dobrego, serdecznego sąsiedztwa. Ewangelia, orędzie ośmiu błogosławieństw, czyż nie jest ono od początku wpisane w dzieje waszego Kościoła? Czyż nie głosili tego zbawczego orędzia już ci pierwsi święci pustelnicy znad Dunajca, a potem znad słowackiego Wagu - Świerad i Benedykt u samego początku naszych dziejów? A potem Stanisław ze Szczepanowa, biskup, męczennik na stolicy krakowskiej, z którym wiąże się wspólne dziedzictwo wszystkich Polaków. A potem jeszcze Kinga, księżna, matka narodu i mniszka w starosądeckim klasztorze św. Klary". - tymi słowami papież rozpoczął homilię na tarnowskich błoniach. Warto sobie przypomnieć te dni serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wspaniałej wizyty.